Kamuoyuna Duyuru!

Kamuoyuna Duyuru!

Medyum Tufan (Tufan Tufan) adıyla bilinen şahıs tarafından bazı kişilere gönderilen e-posta metninde öne sürülen iddialar gerçek dışı ve yalandır.

  1. Medyum Tufan, Medyumsepeti.com’dan başta “müşteri yorumu yazdırma” olmak üzere yorum sitesi yapımı, site kurulumu, SEO gibi bir çok hizmet almış ve bu hizmetlerin parasını ödemeyerek kayıplara karışmıştır.
  2. Medyum Tufan, e-posta yoluyla kendisinden birikmiş borcunu ödemesini istediğimizde, hakaret, tehdit ve cinsel taciz içerikli mailler göndermiştir. Gönderilen bu mailler nedeniyle kendisi hakkında suç duyurusunda bulunulmuş olup soruşturma halen Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 2017/2191 hazırlık  numarasıyla devam etmektedir. 
  3. Medyum Tufan bu soruşturmalar nedeniyle kolluk kuvvetlerine sahte adres beyan etmiş ve bu nedenle uzun süre savcılık tarafından aranmış, ısrarlı takipler sonunda ifadeye gelebilmiştir.
  4. Bunlara rağmen bizim hakkımızda savcılıklarca açılmış bir tane bile soruşturma bulunmamaktadır. Bu konuda şu ana kadar bize ulaşan herhangi bir tebligat, çağrı vs. yoktur. Olduğu takdirde gönül rahatlığıyla ve başımız dik bir biçimde yasaların önüne çıkmaktan çekinmeyiz.
  5. Söz konusu e-posta adresini gönderen ip adresi yerine kadar tespit edilmiş olup, bahse konu iddiaları ispata davet ederek yasal işlem başlattığımızı, bu iftiraların sahiplerinin yasalar önünde hesap vereceğini kamuoyuna ve tüm müşterilerimize saygılarımızla ilan ederiz.
    Güncelleme (06.12.2017) : Medyum Tufan’a ait internet sitesi başvurumuz üzerine Silivri Sulh Ceza Mahkemesi tarafından erişime engellenmiştir.
    Güncelleme (13.12.2017) : Medyum Tufan hakkında hem yukarıda bahsedilen e-posta mesajları, hem de internet sitesinde yayınlanan yazı hakkında Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan başvuru üzerine hakaret, iftira ve suç uydurma suçları ile soruşturma başlatılmıştır.

Bir önceki yazımız olan Medyumlar İçin Instagram Reklamı başlıklı makalemizde insta hoca, insta medyum ve instadaki hocalar hakkında bilgiler verilmektedir.